Klaipėdos lopšelis-darželis
Klaipėdos lopšelis-darželis „Žiogelis“
Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre.
Įstaigos kodas – 190432690.
Adresas: Kauno g. 27, Klaipėda, LT-91159.
Tel. – +370 46 38 34 03.

2023 10 09 – 2023 10 13 įstaigoje organizuota teminė savaitė ,,Kviečiame draugą prie STEAM rudens lango”, kurios tikslas – stebėti rudens požymius ir perteikti juos kūrybinėse veiklose pasitelkiant STEAM metodą. Darželio, namų ar parko teritorijoje kartu su vaikais rinkome gamtines medžiagas, jas rūšiavome pagal spalvą, formą, dydį – skaičiavome, matavome, svėrėme, aptarėme gautus rezultatus. Iš surinktų gėrybių kūrėme ,,Rudens gėrybių mandalą“.

Taip pat organizavome pokalbius apie rudenį užaugusias daržoves, jų naudą sveikatai. Ugdytiniai aktyviai veikė tyrinėdami turimas gėrybes, aiškinosi jų sandaros ypatumus – pjaustė įvairias daržoves ir vaisius, spėliojo, aiškinosi kas slypi kiekvieno iš jų viduje, skaičiavo kauliukus, sėklytes, juos lygino, apibūdino.

„Bandymų ir eksperimentų dienoje“ aptarė rudeniui būdingus orus, lygino su kitais metų laikais, aiškinosi kaip rengtis šiuo sezonu, bei apsaugoti sveikatą. Aiškinosi kodėl lyja, kaip atsiranda debesys, rūkas ar griaustinis. Atliko pasiūlytus eksperimentus bei bandymus.

„Rudens žibintai“. Tai simbolinė veikla – parodanti, kad ruduo ne tik įvairių spalvų bei gėrybių metas, bet ir susikaupimo laikas, kai ruošiamės pasitikti Vėlinių šventę. Pasitelkdami STEAM metodiką, pasirinkdami gamtines medžiagas bei antrines žaliavas pagal amžiaus grupę ir individualius kiekvieno vaiko gebėjimus, vaikai kūrė „Rudens žibintą“.