"ŽIOGELIS"

Klaipėdos lopšelis-darželis

Klaipėdos lopšelis-darželis „Žiogelis“
Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre.
Įstaigos kodas – 190432690.
Adresas: Kauno g. 27, Klaipėda, LT-91159.
Tel. – +370 46 38 34 03.

Balandžio 9 d. lopšelyje-darželyje „Šaltinėlis“ vyko šaškių turnyras „Riešutėlis“, kuriame dalyvavo ir mūsų įstaigos priešmokyklinių „Svirpliukų“ bei „Voriukų“ grupių ugdytiniai – Nojus D. ir Benediktas B. Po atkaklios kovos, vaikams pavyko iškovoti I-ąją vietą komandinėje rungtyje bei asmeninių taškų įskaitoje Nojus D. tapo II-osios vietos nugalėtoju.

Lopšelis-darželis ,,Žiogelis”  2024 m. balandžio 5 d. organizavo  TARPTAUTINĘ MOKSLINĘ-PRAKTINĘ KONFERENCIJĄ „Vaiko kelias į gražią kalbą bendrystėje su tėvais įgyvendinant įtraukųjį ugdymą“ pagal VYKDOMĄ tarptautinį projektą „Vaiko kelias į gražią kalbą. Laimingas vaikas“. Konferencijoje  buvo pristatyti 24 žodiniai pranešimai.   Buvo pristatomi stendiniai pranešimai, atviros veiklos, vykdomo projekto veiklų aplankalai logopedų, pedagogų iš visos  iš visos respublikos. Konferencijoje dalyvavo 176 pedagogai.

Klaipėdos lopšelis-darželis ,,Žiogelis” organizavo respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų kūrybinių darbų parodą „Mano širdy – visa Lietuva“ , kuri vyko nuo 2024 m. sausio 25 d. iki 2024 m. kovo 13 d. Parodos  dalyviai pagal nurodytą tematiką su ugdytiniais organizavo edukacines veiklas, kurios skatina pilietiškumą, tautiškumą, meilę Lietuvai ir pateikė kūrybinių darbų nuotraukas.

Klaipėdos lopšelis-darželis ,,Žiogelis” organizavo tarptautinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų STEAM kūrybinių darbų projektą „Antrasis daiktų gyvenimas. Mąstau ir konstruoju“, kuris vyko nuo 2024 m. sausio 29 d. iki 2024 m. kovo 15 d. STEAM projekto dalyviai pagal nurodytą tematiką su ugdytiniais organizavo edukacines veiklas, kurios skatina atsakingą, tvarų daiktų naudojimą, formuoja ekologinį požiūrį į supančią aplinką ir pateikė veiklos nuotraukas.

Kovo 21 d. ,,Aušrinukų” grupės vaikai vyko į edukacinę išvyką į Klaipėdos Prano Domšaičio galeriją ir dalyvavo edukacijoje ,,Kiekvienam paukšteliui savi nameliai”. Edukacijos metu vaikai turėjo galimybę apžiūrėti galerijoje esančius paveikslus, bandė rasti ir atpažinti paukščių pėdutes, piešė paukščius lape su plunksna ir tušu. Vaikai taip pat turėjo galimybę nulipdyti paukštelių lizdus iš kinetinio smėlio.

2024-03-14 ,,Gintarėlių” ir ,,Boružiukų” grupių ikimokyklinukai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Pilies lobiai”, kuris vyko Klaipėdos Pilies muziejuje. Vaikai susipažino su archeologo profesija, jo darbo įrankiais, apžiūrėjo Piliavietėje rastą viduramžių Klaipėdos fragmentą: medines lentų grindis, molinę aslą, atvirus plytų židinio likučius. Taip pat apžiūrėjo įvairius senosios Klaipėdos miestiečių gyvenimą atspindinčius radinius: apavo liekanas, spalvotos glazūros koklius, įvairius buities reikmenis, amatininkų darbo įrankius, monetas. Žaidė žaidimą ..Atrask lobį”, kurio metu vaikai turėjo surasti penkias skrynutes su senoviniais ir šiuolaikiniais, tačiau senovę imituojančiais, dirbiniais. Edukacija tiek vaikams, tiek suaugusiems paliko labai didelį įspūdį, todėl manome, kad apsilankysime ir dar kartą, nes liko dar daug neatrastų Klaipėdos istorijos ,,lobių”.

Kovo 6 -15 d. įstaigoje vyko teminė savaitė „Mano darbeliai tau, Lietuva“, kurios metu ugdytiniai kartu su pedagogais domėjosi mūsų šalies istorija bei paminėjo vieną svarbiausių Lietuvos švenčių – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją. Kiekvienais metais mūsų įstaiga pamini šią svarbią datą – nuo mažų dienų puoselėjame tautines vertybes ir stengiamės kuo suprantamiau jas perteikti. Veiklų metu ugdytiniai tyrinėjo, gilinosi kas yra Lietuvos valstybė, kokie yra jos simboliai, kultūra, mokėsi, žaidė lietuvių liaudies žaidimus, ratelius. Pasitelkdami STEAM metodiką eksperimentavo, kūrė žymiausias Lietuvos pilis, žemėlapį, projektavo „Žiogelio“ pastato maketą. Teminę savaitę vainikavo renginiai, kurių metu ugdytiniai kartu su pedagogais išmoktas eiles bei dainas skyrė Lietuvai.

Informuojame, kad Klaipėdos mieste ir Klaipėdos rajone nuo 2023 m. spalio mėn. iki dabar registruojami pavieniai tymų atvejai, taip pat pastaraisiais metais stebimas nepakankamos vaikų skiepijimo apimtys tymų, raudonukės ir epideminio parotito vakcina (MMR), todėl išlieka didelė rizika, kad sergamumas didės, nes skiepijimo aprėptys yra nepakankamos, kad būtų suvaldytas tymų virusas (nesiekia 95 proc.).

Kviečiame susipažinti su Nacionalinis visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos parengtu naujienlaiškiu „Tymai – itin užkrečiama infekcinė liga“. Taip pat, daugiau informacijos apie tymus galite rasti šiame video:

https://nvsc.lrv.lt/media/viesa/saugykla/2024/3/HIxxYssBzt0.mp4

1 2 3 51