Klaipėdos lopšelis-darželis
Klaipėdos lopšelis-darželis „Žiogelis“
Biudžetinė įstaiga. Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre.
Įstaigos kodas – 190432690.
Adresas: Kauno g. 27, Klaipėda, LT-91159.
Tel. – +370 46 38 34 03.

2023-05-16 ,,Boružiukų” grupės ugdytiniai dalyvavo iššūkyje „ Judėjimas gali pakeisti visus pasaulio vaistus, bet visi pasaulio vaistai negali pakeisti judėjimo!“

Atsižvelgiant į tai, kad didžiausią naudą žmogus gauna tuomet, kai yra sportuojama lauke, mūsų darželio ugdytiniai sportavo judėdami  ,,kitaip”. Siekdami puoselėti ir stiprinti vaikų sveikatą, organizavome šiaurietišką vaikščiojimą vaikams – jis nėra sudėtingas ir yra labai lengvai išmokstamas. Šiaurietiškas ėjimas – yra vidutinio intensyvumo mankšta, naudojanti specialiai šiam ėjimui sukurtas lazdas. Lazdos yra reikalingos tam, kad mankštintųsi ne tik apatinės kūno dalys, kaip įprasta vaikščiojant, bet ir viršutinės. Vaikščiojimo su lazdomis technika yra lengvai išmokstama, o taisyklingai atliekant judesius, mankštinasi net 90 procentų viso kūno raumenų. Šiaurietiško ėjimo ir įprasto greito ėjimo judesiai yra vienodi: priešinga ranka ir koja ritmiškai juda pirmyn ir atgal, bet judesiai su lazdomis yra žymiai intensyvesni. Todėl, šiaurietiškas ėjimas yra efektyvus ir lengvas būdas mankštintis vaikams.

 Vaikams tai buvo nauja ir netikėta veikla, kurios metu vaikai turėjo susikaupti ir „susidraugauti“ su lazdomis. Atvykome į Ąžuolų giraitės parką , kur vaikai, kartu su neformaliojo (papildomo) ugdymo mokytoja atliko apšilimo, raumenukų tempimo pratimus, mokėsi taisyklingos šiaurietiško ėjimo technikos. Apšilę ir pasimokę vaikščioti su lazdomis linksmai keliavome sportuodami parko  pievutėje. Vaikai ne tik pasportavo, pakvėpavo grynu oru, bet ir gavo daug teigiamų emocijų. Sveikatinimo veiklas organizavo mokytojos Asta Žymančienė ir Rita Bružinskienė.